Zařaď na časovou osu události z historie české kultury a médií
0%
Prvním československým filmem, který byl oceněn Oscarem jako nejlepší cizojazyčný film, byl film "Obchod na korze" dvojice režisérů Kadár, Klos.
Majitelem prvního stálého kina byl Viktor Ponrepo, který filmy promítal v domě U Modré štiky v Karlově ulici v Praze.
Autorská dvojice Voskovec a Werich založila avantgardní Osvobozené divadlo v Praze a během doby v něm působila řada významných osobností jako byl J. Ježek, J. Frejka, E. F. Burian a další.
Josef Laufer se stal prvním Evropanem, který komentoval přímý přenos sportovní události. Jednalo se o fotbalový zápas Slavie Praha s MTK Budapešť
První československý barevný film natočil Vladimír Borský a jmenoval se "Jan Roháč z Dubé." Předlohou byl román Aloise Jiráska a hlavní postavu ztvárnil Otomar Korbelář.
První českou stanicí, která začala provozovat pravidelné rozhlasové vysílání byl "Radiojournal". Program trval zpočátku hodinu denně a vysílalo se živě.
Skupina divadelníků v čele s dvojicí Suchý-Šlitr založil Divadlo Semafor. Název je akronymem slov Sedm malých forem, divadlo se záhy stalo jedním z nejoblíbenějších v Československu.
-
1900
-
1910
-
1920
-
1930
-
1940
-
1950
-
1960
-
1970
-
1980
-
1990
-
2000
Připoutejte se, prosím! Náš výlet do 20. století právě začíná.
Muzeum ukazuje historii prostřednictvím sbírkových předmětů. Nyní je na Tobě předměty správně usadit na časovou osu. Pozor, čas běží.